Basında APM

Gastronomi

APM Gıda Otel Sektöründe Pastacılık Açılımı Yapacak

APM Gıda, bir pastane ya da otel mutfağının tatlı, pasta ve unlu mamuller konusunda ihtiyaç duyduğu A dan Z’ye tüm ürünleri karşılayabilen zengin bir ürün gamına sahip. Firma ortağı İsmail Kulak, “Kendimize özgü, Türk damak tadına uygun, ülkenin çeşitli bölgelerindeki yöresel lezzetleri otelcilik ve pastacılık sektörüyle birleştirmeyi hedefliyoruz” diyor.

 

Pastacılık ana hammaddeleri üretim, satış ve pazarlamasını yapan APM Gıda, 1998 yılında İsmail Kulak ve Adem Dağıdır tarafından kuruluyor. Çalışma hayatına al-sat modeliyle başlayan APM Gıda, değişen sektörde maliyetlerin ön plana çıkmasıyla üret-sat modeline geçiş yapmış. Ürünlerinin yüzde 80’i üretip sattığı hammaddelerden oluşuyor. Diğer yüzde 20’lik kısım ise al-sat modeliyle çalıştığı ithal ürünler. Firma, bir pastane ya da otel mutfağının tatlı, pasta ve unlu mamuller konusunda ihtiyaç duyduğu A’dan Z’ye tüm ürünleri karşılayabilen zengin bir ürün gamına sahip. APM profesyonel pastacılık ürünleri: kuruyemiş çeşitleri, çikolata çeşitleri, meyve kompostoları, dekorasyon ürünleri pasta yapımı için jöleler, dolgu çeşitleri, toz pastacılık ürünleri ve sos çeşitleri ana başlıklarında toplanıyor.

Yeni Şafak

Ekmeksiz Doymayanlara

Günlük enerji ihtiyacınızın yüzde 56’sı ekmek ile karşılanıyor. Özellikle kepekli ekmek tüketimi hem enerji ihtiyacını karşılıyor hem de posalı olduğu için kolon kanseri riskini azaltıyor. Evde Hazırlanan gıdaların bu denli önemli olduğu bir dönemde, yoğun gündelik koşturmaca ve iş hayatı sebebiyle zaman sıkıntısı yaşayanlar için APM Profesyonel Pastacılık kurtarıcı niteliğinde ürünler ile çok kısa bir sürede 13 çeşit ekmek yapabilme fırsatı sağlıyor.

10 GÜN TAZELİĞİNİ KORUYOR

Her geçen gün artan ekmek tüketimi ve değişen damak zevkleriyle birlikte ekmekçilik ve unlu mamuller üretiminde gelişmeleri takip eden APM, yeni ekmek miksleri ve kek miksleri çeşitlerini üreticilerinin beğenisine sunuyor. Tamamen organik içerikli kek miksleri ile 5 dakikada 10 gün tazeliğini koruyan pastalar yapmak da mümkün. Tüketicilerin gün geçtikçe artan lezzetli alternatif arayışı çözümleri de beraberinde getiren APM Profesyonel Pastacılık ürünleri kısa sürede fazla çeşit besine yorulmadan ulaşmanızı sağlıyor. Siz de ekmeksiz doymayanlardansanız evde kendi ekmeğinizi kolayca yapabilirsiniz.

Milliyet

Gıdada gizli zehir “Aflatoksin”

Yiyeceklerde rutubetin artmasına ve sıcaklığa bağlı olarak, mantar türleri hızla üreyerek küf zehiri denilen zararlı bir toksin (zehir) üretirler. Bunların en önemlisi “Aflatoksin”dir.

 

Aflatoksinler, kuvvetli zehir ve kanserojen maddelerdir. Ülkemizde, Aflatoksin çalışmalarının büyük kısmında başlangıç noktasını iade edilen ihraç ürünlerimiz oluşturuyor. Bunların başında fındık, Antepfıstığı , yer fıstığı, kuru incir ve kırmızı biber geliyor.

Konu ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı yoğun laboratuvar araştırmalarını inceleyen APM Profesyonel Pastacılık Ürünleri Gıda Mühendisleri ise özellikle gıda üzerinde gözle görünür halde küf bulunmamasının aflatoksin bulunmadığı anlamına gelmediğini vurguluyor. Yüksek sıcaklıklara dayanıklı olan aflatoksinler gıdaların ısıtılması, pişirilmesi gibi işlemlerle de kaybolmuyor.

Sabah

Finansçıya ceviz tasarımcıya fıstık

APM Gıda Mühendisleri hangi kuruyemişlerin hangi mesleklerde verimi artırdığını açıkladı. Omega 3 ve Omega 6 gibi çoklu doymamış yağ asitlerini yüksek oranda içinde barındırmasıyla kalp ve damar dostu olan, özellikle dikkat gerektiren finansal mesleklerde çalışanların tüketmesi gereken ceviz, içerdiği fosfor ve kalsiyum nedeniyle zihnin yorgunluğunu gideriyor ve enerji tüketiminin artmasına katkı sağlıyor. Fiziksel güç gerektirenler için her gün yenen fındık günlük E vitamini ihtiyacını karşılarken görsel mesleklerde çalışanlar protein, vitamin B1 ve fosfor ihtiyacının yüzde 35’ini karşılayan antep fıstığı olmazsa olmazlardan.

FoodinLife

Meyveli dondurma sosları ile serinliğe davet

Yazın gelmesi havaların ısınması ile birlikte özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği dondurma sezonu da açılmış oldu. Günümüzde ise sunum en az yiyecekler kadar önemli. Dondurmaların Güzel bir dondurmanın, waffle, pankek, pastaların tamamlayıcıları arasında kuşkusuz birçok ayrıntı yer alıyor. Doğru malzemelerin bir araya getirilmesi kadar, malzemenin sunumu ve kullanım oranları da önemli. Soslar bu noktada dondurmanın, waffle, pankek, pastaların servisinde bir lezzet ve kıvam sağlayıcı olarak kurtarıcı niteliğinde…
Dondurmanın doğru sunumu için, dondurma sosunun kıvamı ve rengi oldukça önemli. Sos, dondurmanın üzerinden akıp gitmemeli, dondurmanın üzerinde de kalıp gibi kalmamalı. Çok lezzetli bir dondurmaya sahip, sunumu için çaba harcanmış bir dondurma servisini tadı kötü olan bir sos batırabiliyor.

 

APM dondurma sosları cezbedici ve leziz bir dondurma sunumu için, ev hanımları ve işletmelerin tüm ihtiyaçlarına çözüm getirecek tatlı ve dondurma sosları serisi sunuyor.

 

APM sosları; çikolatalı, karamelli, orman meyveli, çilekli, ahududulu çeşitleri ile dondurmalarda, pastalarda, yoğurtlarda, kahvaltılarda, keklerde, kuplarda, sütlü tatlılarda, kek, krep, meyve salataları ve banketlerde (tabak süslemelerinde) arzu edilen her yerde sos olarak, istenilen miktarda direkt kullanılabiliyor.Dondurmanın doğru sunumu için, dondurma sosunun kıvamı ve rengi oldukça önemli. Sos, dondurmanın üzerinden akıp gitmemeli, dondurmanın üzerinde de kalıp gibi kalmamalı. Çok lezzetli bir dondurmaya sahip, sunumu için çaba harcanmış bir dondurma servisini tadı kötü olan bir sos batırabiliyor.

 

APM dondurma sosları cezbedici ve leziz bir dondurma sunumu için, ev hanımları ve işletmelerin tüm ihtiyaçlarına çözüm getirecek tatlı ve dondurma sosları serisi sunuyor.

Dünya Gazetesi

APM’den Ortadoğu ve Afrika için ‘tatlı’ yatırım

Hızla gelişen pastacılık sektörünün oyuncuları arasında yer alan APM Gıda, hem yeni ürünlerde hem de ihracatta atağa kalkıyor.

 

Pasta yapımında kullanılan çok sayıda farklı üründe imzası bulunan APM Gıda, gündemine yeni yatırımlara ayırdı. Ürün sayısını artırmayı planlayan APM, iki yıl önce başladığı ihracat çalışmalarını da hızlandırmaya ve daha fazla ülkeye ulaşmaya hazırlanıyor.

 

Şirketlerini 1998 yılında ortağı İsmail Kulak ile birlikte İstanbul Küçükyalı’da kurduklarını anlatan APM Gıda Genel Müdürü Adem Dağıdır, “Uluslararası bir şirkette yöneticilik yaptığım sırada ortağım ile tanıştık. Zamanla kendi işimizi kurmaya karar verdik. Bu karar APM Gıda’ya giden yolu açtı. Pasta üretiminde kullanılan ürünlere yöneldik. Öncelikli ürünlerimiz kuruyemişlerden imal ettiğimiz endüstriyel ürünlerdi” diyor.

 

Kurumsal firmalarla çalışmaya başladıklarını dile getiren Dağıdır, 2000 yılından itibaren de kurumsallaşma çalışmalarına ağırlık verdiklerini vurguluyor. Zamanla ürün gamlarına yenilerini eklediklerini, özellikle kendi markaları altındaki ürünlere ağırlık verdiklerini söyleyen Dağıdır, sıvı katkı maddeleri, pastacılık jöleleri, waffl e sosları, krem şanti, pasta kreması gibi ürünlerle çeşitlerini artırdıklarını dile getiriyor. Dağıdır, “Biz büyük, küçük bir pastahanenin tüm ürünlerini tedarik ediyoruz. Markamızın ismini taşıyan 160’a yakın ürün var” bilgisini veriyor.

Patisserie

Meyveli dondurma sosları ile serinliğe davet

APM dondurma sosları cezbedici ve leziz bir dondurma sunumu için, ev hanımları ve işletmelerin tüm ihtiyaçlarına çözüm getirecek tatlı ve dondurma sosları serisi sunuyor.

Gastronomi

APM tatlı ve dondurmalara leziz bir sunum katıyor.

APM sosları; çikolatalı, karamelli, orman meyveli, çilekli, ahududulu çeşitleriyle dondurmalarda, pastalarda, yoğurtlarda, kahvaltılarda, keklerde, kuplarda, sütlü tatlılarda, kek, krep, meyve salataları ve banketlerde (tabak süslemelerinde) arzu edilen her yerde sos olarak, istenilen miktarda direkt kullanılabiliyor. APM dondurma sosları cezbedici ve leziz bir dondurma sunumu için, ev hanımları ve işletmelerin tün ihtiyaçlarına çözüm getirecek tatlı ve dondurma sosları sersisi sunuyor.

Ekonomist

Pasta hammaddesinden ‘tatlı’ para kazanıyor!

APM Gıda, alanında Moğolistan pazarına giren ilk Türk gıda şirketi oldu.

APM Gıda, pasta ve tatlı sektörünün gizli devlerinden biri. 700’den fazla zincire, restorana ve kafeye pasta ve tatlı hammaddesi tedarik ediyor.

 

Bir yıl önce ihracata da başlayan şirket bugün 15 ülkeye ürün gönderiyor. APM Gıda, alanında Moğolistan pazarına giren ilk Türk gıda şirketi oldu. Şirket bu yıl 60 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyor. Cironun yüzde 30’u ihracattan geliyor. Gıda sektörü, restoran ve kafe zincirlerinin hızlı büyümesiyle birlikte son yıllarda adeta altın çağını yaşıyor.

 

Sektörün bir de arka planı yani nihai tüketici tarafından bilinmeyen bir tarafı var ki, onlar da vitrindeki işletmeler kadar hatta onlardan daha büyük başarı öyküleri yaratıyor. Binlerce restoran işletmesinin tedarik talebini sırtlayan bu şirketler, inovatif ürünleriyle de ‘Horeka’ adı verilen hotel, restoran ve kafe sektörüne büyük bir katma değer sağlıyor.

 

APM Gıda da bu gizli devlerden biri. APM Gıda, 1998 yılından bu yana hem endüstriyel firmalara hem de evlere yönelik olarak pasta ve tatlı konusunda yüzde 100 yerli hammadde üretiyor. Şirketin pasta yapımında kullanılan çok sayıda farklı üründe imzası var. APM Gıda, kuruyemiş, pasta jöleleri, toz pastacılık ürünleri, sos çeşitleri gibi pastacılık ve tatlı sektörünün hammadde ihtiyacını sağlayan gizli bir gıda devi.